SAÇ BAKIMI

ERKEK

ERKEKLER İÇİN SAÇ BAKIM ÖNERİLERİ

Saçlarınız en az cildiniz ve vücudunuz kadar iyi görünmenizde etkilidir. Ancak erkek saç bakımı rutinlerinin yalnızca şampuanlama ve şekillendirme adımından oluştuğunu düşünüyorsanız, hemen fikrinizi değiştirmeye başlayabilirsiniz. Siz de her zaman en iyi şekilde görünmek ve hissetmek için erkek saç bakımında bazı önemli ipuçlarına göz atabilirsiniz.

Erkekler Saç Bakımında Nelere Dikkat Etmeli?

Hayalinizdeki saçlara sahip olmadığınızı düşünüyorsanız muhtemelen bunun nedeni, doğru bir bakım rutini uygulamamanızdır. İster kıvırcık ister düz veya uzun olsun güçlü saçlara kavuşmak için saç bakımında mutlaka dikkat etmeniz gereken tüyoları keşfetmeye hazır mısınız?

• Saç derisindeki sebumu yok etmemek için saçlarınızı her gün yıkamaktan vazgeçmelisiniz.
• Saçınızı yıkarken, folikülleri uyarmaya yardımcı olmak için şampuanı kullanırken saç derinize masaj yapabilirsiniz.
• Saçınızın koruyucu bariyerini ortadan kalkmasını önlemeye destek olduğundan saç bakım kremi adımını atlamamalısınız.
• Özellikle kıvırcık saçlarınız varsa veya geç uzuyorsa haftalık bir maske veya bakım uygulayabilirsiniz.

Erkek Saç Bakımı Rutini Nasıl Olmalı?

Saçlarınız için elinizden gelenin en iyisini yapmak istiyorsanız, ihtiyacınıza yönelik ve güvendiğiniz saç bakım ürünleri ile düzenli bir rutin oluşturmanız şarttır. Gelin hep birlikte erkek saç bakımını en temel anlamda ele alalım.

Saç Derisini Temizleyin

Saç tipinize ve endişelerinize uygun bir şampuanla ihtiyaçlarınıza uygun haftalık temizlik rutini oluşturmanız bakımın ilk ve en önemli adımıdır. İnce, kuru, işlem görmüş veya yıpranmış saçların güçlenmesi için Moroccanoil Moisture Repair Shampoo gibi değerli yağlarla bakım yapmaya ve onarmaya yardımcı ürünlerini seçmeniz gerekir. Saçınızın sağlıkla parlamasına destek olması için zengin yağlar içeren doğal formüle sahip Drunk Elephant Cocomino Glossing Şampuan da uygun bir seçenek olabilir.

SAÇ BAKIMI” yazısında bir düşünce

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: